AUTOMOBILE TORINO Sp. z o.o. ul. Poznańska 72a, 62-510 Konin

Aktualności

Alfa Romeo sponsorem motoryzacyjnym „1000 Miglia” 2020 roku

Od 13 do 16 maja 2020 roku, na tradycyjnej trasie Brescia-Rzym-Brescia odbędzie się 38. edycja historycznego wydarzenia upamiętniającego „najpiękniejsze wyścigi na świecie", jak zwykł je nazywać Enzo Ferrari. Jest to niepowtarzalny zlot, w którym Alfa Romeo weźmie udział ponownie w charakterze sponsora motoryzacyjnego.

Odnowiona w 2019 roku i przedłużona do 2021, trzyletnia umowa sponsorska jest przypieczętowaniem głębokiej więzi, która od 1928 roku łączy „Czerwoną Strzałę" („Freccia Rossa") i włoską markę.

  • Kontynuacja wieloletniej współpracy Alfy Romeo z „najpiękniejszymi wyścigami na świecie", które odbywać się będą na tradycyjnej trasie Brescia-Rzym-Brescia w dniach 13-16 maja 2020 roku.
  • W imprezie weźmie udział kilka niezwykle cennych modeli Alfa Romeo należących do kolekcji FCA Heritage.
  • Alfa Romeo zapewni organizatorom flotę trzydziestu samochodów złożoną z modeli Giulia i Stelvio z aktualnej gamy.

Jak zwykle, w 2020 roku na spotkaniu w Brescii będzie można zobaczyć kilka cennych modeli zabytkowych Alfy Romeo należących do kolekcji FCA Heritage, działu Grupy FCA zajmującego się wspieraniem oraz promocją dziedzictwa włoskich marek FCA.  Obok motoryzacyjnych perełek z kolekcji Heritage prezentować się będzie także flota złożona z trzydziestu Giulii i Stelvio, które stanowią nowy wzorzec Alfy Romeo. Pełniąc rolę oficjalnych samochodów „1000 Miglia" 2020, Giulia i Stelvio bez wątpienia zachwycą wielu fanów, obserwujących je podczas przejazdu na legendarnej trasie: nie może być zatem lepszego wprowadzenia w przesiąknięte historią i rywalizacją wartości Alfy Romeo.

Jedno z najsłynniejszych wydarzeń w historii wyścigów Alfy Romeo miało miejsce w 1928 roku, podczas drugiej edycji „1000 Miglia", kiedy producent zdobył zarówno mistrzostwo indywidualne, jak i zespołowe, a wszystkie osiem samochodów z powodzeniem ukończyło wyścig. Od tamtego czasu do 1957 roku Alfa Romeo wygrywała te niesamowite wyścigi aż jedenaście razy, ustanawiając rekord, który nigdy nie został pobity i który potwierdza nierozerwalną więź między dwiema markami, brylującymi na światowej scenie motoryzacyjnej.
Z takim samym, niezmiennym entuzjazmem, jak w przeszłości, 18 maja tego roku fani powitali przybycie do Brescii Giovanniego Moceri i Daniela Bonetti, zwycięzców „1000 Miglia" 2019 prowadzących 6C 1500 SS z 1928 roku, z kolekcji FCA Heritage, na co dzień wystawianej w Muzeum Alfy Romeo w Arese. Na drugim miejscu znalazła się Alfa 6C 1750 SS Zagato z 1929 roku, prowadzona przez duet Vesco-Guerini, natomiast inne samochody Alfy Romeo zgłoszone przez FCA Heritage zakończyły wyścig na znaczących pozycjach. Ponadto, Alfa Romeo otrzymała takż Puchar Sponsor Team, dzięki zwycięstwu Moceriego i zdobyciu 5. miejsca przez 6C 1750 SS Young z 1929 roku, za kierownicą której zasiadł zespół Cavalli-Gamberini.

AUTOMOBILE TORINO / ASO samochodów Fiat, Fiat Professional, Alfa Romeo, Jeep
Oferta
Autoryzowany Dealer

Fiat, Fiat Professional, Alfa Romeo, Jeep

Autoryzowany Dealer

Fiat, Fiat Professional, Alfa Romeo, Jeep

Serwis aut

W naszym serwisie otrzymasz 5 letnią gwarancję!

Serwis aut

Oferujemy serwis aut osobowych i dostawczych

Pomożemy w każdej sytuacji

Skontaktuj się z nami: telefon: 63 245 74 47

Centrum likwidacji szkód

Centrum likwidacji szkód dla firm i osób prywatnych

Auta używane

Skontaktuj się z nami: telefon: 63 245 74 47

Auta używane

Auta używane

Kontakt