AUTOMOBILE TORINO Sp. z o.o. ul. Poznańska 72a, 62-510 Konin

Aktualności

Marka Abarth, już trzeci rok z rzędu, głównym sponsorem Formuły SAE ITALY – XV edycji

Marka z logo Skorpiona, już trzeci rok z rzędu, jest sponsorem międzynarodowego wydarzenia, organizowanego we Włoszech przez ANFIA, dla ponad 2600 studentów, którzy wezmą udział w wyścigu „R. Paletti" w Varano de 'Melegari (Parma) za kierownicą samochodów wyścigowych, które sami zaprojektowali, opracowali i zbudowali. Abarth ufunduje nagrody dla zwycięzców w kategorii „Endurance & Efficiency".

XV edycja Formuły SAE Italy, Formula Electric Italy & Formula Driverless, rywalizacja pomiędzy studentami inżynierii pochodzącymi z różnych uniwersytetów z całego świata i zajmującymi się projektowaniem, konstruowaniem i prowadzeniem własnych samochodów wyścigowych, odbędzie się w dniach 24-28 lipca.

Gospodarzem włoskiego wyścigu Formuły SAE organizowanego na torze wyścigowym „Palonia" w Varano de 'Melegari (Parma) jest ANFIA (Włoskie Zrzeszenie Przemysłu Samochodowego), a Fiat Chrysler Automobiles, za pośrednictwem marki Abarth, jest głównym sponsorem, potwierdzając tym samym zaangażowanie FCA we wzmocnienie swoich relacji ze środowieskiem akademickim i podkreślając sportowe wartości marki z logo Skorpiona, która może poszczycić się długą i wspaniałą historią wyścigów i rajdów.

Abarth jest jedną z nielicznych marek motoryzacyjnych, które od chwili swojego powstania, w tym roku świętuje swoje 70-lecie, są zawsze kojarzonych z światem wyścigów i rajdów: Carlo Abarth tuningował samochody z seryjnej produkcji, tworząc fantastyczne samochody sportowe, które zwyciężały w licznych zawodach, budując legendę spod znaku Skorpiona. W ten sam sposób młodzi inżynierowie z Formula SAE projektują i konstruują swoje samochody, a także testują je na torze. Nie należy zapominać, że marka Abarth zawsze utrzymywała silne relacje z młodymi entuzjastami sportów samochodowych i motorowych, o czym świadczy  jej zaangażowania w Formułę 4 powered by Abarth, we Włoszech i Niemczech, mistrzostwa młodzieży, w których obiecujący młodzi kierowcy mogą rozwijać swoje umiejętności.

Formuła SAE Italy to także ekscytujące wydarzenie edukacyjne, ponieważ samochody przez pięć ocenia wymagające jury, przeprowadzając liczne testy pod kątem projektowania, wydajności i spójności kosztów. Tylko samochody, które przejdą pozytywnie ocenę wstępną, zostaną dopuszczone do testów trackdrive: sprawdzian przyspieszenia, poślizgu i autocrossu, po najbardziej ekscytującą ze wszystkich prób:  wytrzymałościową (endurance).
W tym roku w wydarzeniu weźmie udział ponad 2600 studentów z 27 krajów i 80 różnych uniwersytetów, reprezentujących 87 zespołów uniwersyteckich.

Celem jest skupienie się nie tyle na sprawności sportowej młodych zawodników, ile na ich umiejętnościach w zakresie inżynieryjnego know-how, zaangażowania, organizacji i przestrzegania harmonogramu, koordynacji projektu i prezentacji produktu. Przewidziane są nagrody w różnych kategoriach, podzielone według klas i rodzaju testów. Wśród najbardziej pożądanych nagród specjalnych przydzielanych przez sponsorów są dwie nagrody przyznane przez markę Abarth w kategorii „Endurance & Efficiency" (wytrzymałość i wydajność), dla samochodów z silnikiem spalinowym (pierwsze miejsce w kategorii wytrzymałości klasa 1C) i silnikiem elektrycznym (pierwsze miejsce w kategorii wytrzymałości klasa 1E) oraz nagroda za jazdę na torze (trackdrive) dla pojazdów autonomicznych (pierwsze miejsce w kategorii 1D na torze).

Do najbardziej ekscytujących przeżyć podczas Formuły SAE Italy 2019 należy jazda testowa za kierownicą Abartha 124 Rally Tribute, Abartha 595 Competizione i Abartha 595 esseesse, dwa ostatnie modele z nowej serii specjalnej „70th Anniversary", wyróżniającej się specjalnym logo, podkreślającym wyjątkowość i ekskluzywność samochodów. W szczególności, Abarth 595 Competizione o mocy 180 KM to najbardziej „radykalna" wersja ikony Abartha, natomiast nowy Abarth 595 esseesse stanowi hołd dla legendarnego zestawu tuningowego Sixties, z powodzeniem powtórzonego w 2009 roku w modelu Abarth 500.

Przeznaczony dla pasjonatów bezkompromisowych osiągów, nowy Abarth 595 łączy w sobie sportowy charakter marki spod znaku Skorpiona z charakterystycznym designem, stylem i możliwościami skomunikowania ze światem.
Podziwiać będzie można także limitowaną edycję Abartha 124 Rally Tribute, uświetniającego triumf samochodu wyścigowego „124 rally", który w zeszłym roku zdobył Puchar FIA R-GT i odniósł ponad 40 zwycięstw klasowych w 12 mistrzostwach krajowych. Wyprodukowany w limitowanej edycji zaledwie 124 egzemplarzy, nowy Abarth 124 Rally Tribute wyróżniają ekskluzywne elementy wyposażenia, które czynią z niego prawdziwy „kolekcjonerski przedmiot", o czym świadczy specjalny, jubileuszowy emblemat na błotnikach, a wewnątrz samochodu: metalowa, numerowana tabliczka potwierdzająca jego elitarność oraz „Certyfikat Autentyczności" wydany przez FCA Heritage, który potwierdza, że każdy egzemplarz jest wyjątkowym „Instant Classic", stanowiącym inwestycję na przyszłość.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie internetowej  www.formula-ata.it.

AUTOMOBILE TORINO / ASO samochodów Fiat, Fiat Professional, Alfa Romeo, Jeep
Oferta
Autoryzowany Dealer

Fiat, Fiat Professional, Alfa Romeo, Jeep

Autoryzowany Dealer

Fiat, Fiat Professional, Alfa Romeo, Jeep

Serwis aut

W naszym serwisie otrzymasz 5 letnią gwarancję!

Serwis aut

Oferujemy serwis aut osobowych i dostawczych

Pomożemy w każdej sytuacji

Skontaktuj się z nami: telefon: 63 245 74 47

Centrum likwidacji szkód

Centrum likwidacji szkód dla firm i osób prywatnych

Auta używane

Skontaktuj się z nami: telefon: 63 245 74 47

Auta używane

Auta używane

Kontakt