AUTOMOBILE TORINO Sp. z o.o. ul. Poznańska 72a, 62-510 Konin

Aktualności

Włoski pokaz koncepcyjnego samochodu Alfa Romeo Tonale na Salonie Meblowym w Mediolanie

Przy okazji 58. edycji Międzynarodowego Salonu Meblowego, we Włoszech został pokazany pierwszy,  średniej wielkości hybrydowy SUV plug-in Alfy Romeo. Samochód inspirowany pięknem i wizją designu włoskiej marki prezentowany będzie w ekskluzywnej scenerii, by świętować spotkanie „elektryki" i charakterystycznych dla Alfy Romeo elementów.

Od 9 do 14 kwietnia, w Mediolanie odbywać się będzie 58. edycja Międzynarodowego Salonu Meblowego, wystawa postrzegana jako międzynarodowy wyznacznik trendów, który od zawsze łączył styl, design, historię i kulturę, koncentrując się na przeszłych, aktualnych i przyszłych trendach.

To prestiżowe wydarzenie - teren wystawowy Rho, zostało wybrane na krajową premierę koncepcyjnego samochodu Alfa Romeo Tonale - pierwszego, średniej wielkości hybrydowego SUV'a plug-in. Po jego światowym debiucie w Genewie, nowość Alfy Romeo zachwyci odwiedzających mediolańską wystawę, którzy będą mogli zobaczyć i podziwiać ją w obiekcie Alfy Romeo, w sekcji Green Area 5, obok hali 7 na Corso Italia.

Samochód koncepcyjny Tonale uosabia wszystkie charakterystyczne dla marki Alfa Romeo elementy piękna: jest to kompaktowy samochód kategorii SUV o miejskim przeznaczeniu i sportowym charakterze. W jego designie, cechy włoskiego stylu są przeniesione w przyszłość, tworząc idealną mieszankę cennego dziedzictwa oraz zapowiedź nowych zasad. Zgodnie z wizją Alfy Romeo, każdy szczegół został zaprojektowany pod potrzeby kierowcy, a przyjemność jazdy to zasługa ergonomii, wysokiej jakości materiałów i - przede wszystkim - niezrównanej dynamiki. Ponadto, samochód koncepcyjny Alfy Romeo Tonale został zelektryfikowany. Zaawansowana technologia oraz słynna dynamika jazdy spotykają się aby wykorzystać nowe możliwości i zapewnić wymierne rozwiązania dla nowych wyzwań.

Design Tonale został przeniesiony w przyszłość. Jego kompaktowe rozmiary są wyrazem niepowtarzalności włoskiego design'u oraz oryginalnego i nowoczesnego stylu, typowego dla Alfy Romeo, zestawionego z esencją włoskiej sztuki pojmowanej przez pryzmat ponadczasowego doświadczenia. Tonale jest inspirowane pięknem i subtelnymi szczegółami połączonymi z ludzkimi kształtami a organiczny ruch światła wynika z czystych linii i doskonałości bryły. Kilka słynnych, stylistycznych elementów odnalazło swoje miejsce w designie, stając się namacalnym przejawem historii marki, która pobudza nowoczesne podejście do „anatomii" nowej Alfy Romeo. Na przykład, obręcze kół w kształcie tarczy telefonu to element, za którym kryje się tradycyjne DNA Alfy Romeo. Stylistyka 21 calowej obręczy Tonale przywołuje na myśl tarczę telefonu poprzez formę lekkiej konstrukcji architektonicznej, tworzącej rzetelną i sugestywną realizację okrągłego motywu.  Wyróżniający się design obręczy kół modelu Tonale harmonijnie współgra z technologią opon Pirelli. Ten stylistyczny wybór sięga roku 1960 roku, kiedy to była ona dumnie prezentowana na kultowej Alfie 33 Stradale.

Odważna, elegancka bryła nadwozia nawiązuje do bliskiej przeszłości, przywołując na myśl zmysłowość odnajdywaną w czystych formach Duetto oraz Disco Volante Spider, natomiast „sportowa stylistyka wersji GT" w  Tonale interpretuje napięcie i pewność siebie, jaką można znaleźć w poprzednim uwielbianym GT Junior. Przód zdobi charakterystyczny grill „Scudetto" stanowiący centralny punkt wyrażenia mocy, potęgowanego przez prędkość i płynność, które wręcz biją od Tonale. Dopełnieniem monograficznego przodu samochodu jest oświetlenie typu „3 plus 3"  które przywołuje na myśl dumne spojrzenie SZ i Brery. Tył Tonale jest elegancko podkreślony kształtem tylnej szyby, zwieńczonej u góry spoilerem, które daje wrażenie ciągłości pomiędzy przezroczystym dachem a tylną szybą. Ponieważ każdy projekt Alfy Romeo jest dziełem rąk ludzkich, dlatego tylne oświetlenie przypomina podpis artysty i jest rodzajem świetlnego podpisu, który wyszedł spod jego ręki.

Zainspirowane historią wyścigów Alfy Romeo, wnętrze Tonale poprzez swą dynamiczną formę i czystą rzeźbę oddaje pasję i emocje pochodzące z porywającej jazdy. Wnętrze zaprojektowane jest na kierowcę, ale nie tylko, gdyż może swobodnie pomieścić 4 pasażerów. Ręcznie rysowane linie rozciągają się przez całe wnętrze, tworząc złudzenie napięcia mięśni tak, jakby to, co nas otacza, gotowe było do nagłego ataku. Emocjonalne oddziaływanie wnętrza podkreślane jest również przez wysokiej jakości materiały: chłodna solidność aluminium i miękkość połączona z przyjemnym ciepłem skóry i Alcantary. Wewnątrz znajdują się półprzezroczyste podświetlone listwy, na tunelu środkowym, będącym jednocześnie idealnym miejscem dla najważniejszego elementu Alfa Romeo, selektora jazdy DNA. Wnętrze Tonale zapewnia wszechstronne doznania, podkreślone przez elementy zarezerwowane dla ekskluzywnych wersji. Jest urzekające i ciepłe, a jego dynamiczne cechy na pewno zostaną docenione przez miłośników szybkiej jazdy.

Odwiedzający Międzynarodowe Targi Meblowe w Mediolanie dodatkowo będą mogli zapoznać się  z wyjątkowymi produktami merchandisingowymi, w szczególności wyjątkowym zegarkiem z chronografem „Quadrifoglio" z limitowanej edycji Eberhard & Co. oraz nowym rowerem e-MTB Alfa Romeo Dolomiti firmy Compagnia Ducale, łączącym łatwość użytkowania z niezwykłą wszechstronnością. Wyróżniający się tak, jak Alfa Romeo, nieustannymi udoskonaleniami technicznymi i dbałością o detale, legendarny szwajcarski producent zegarków zinterpretował słynny emblemat wyróżniający najszybsze samochody Alfa Romeo, czyniąc go integralną częścią wyszukanego mechanizmu zegarka. Rower Dolomiti e-MTB łączy sprawność najbardziej zaawansowanych technicznie rowerów górskich z dodatkowym wspomaganiem silnika elektrycznego na długie i ekscytujące przejażdżki, nawet off-roadowe. 500Wh bateria jest całkowicie zintegrowana z ramą i gwarantuje duży zasięg.

AUTOMOBILE TORINO / ASO samochodów Fiat, Fiat Professional, Alfa Romeo, Jeep
Oferta
Autoryzowany Dealer

Fiat, Fiat Professional, Alfa Romeo, Jeep

Autoryzowany Dealer

Fiat, Fiat Professional, Alfa Romeo, Jeep

Serwis aut

W naszym serwisie otrzymasz 5 letnią gwarancję!

Serwis aut

Oferujemy serwis aut osobowych i dostawczych

Pomożemy w każdej sytuacji

Skontaktuj się z nami: telefon: 63 245 74 47

Centrum likwidacji szkód

Centrum likwidacji szkód dla firm i osób prywatnych

Auta używane

Skontaktuj się z nami: telefon: 63 245 74 47

Auta używane

Auta używane

Kontakt