AUTOMOBILE TORINO Sp. z o.o. ul. Poznańska 72a, 62-510 Konin

Aktualności

Grupa PSA w ramach europejskiego konsorcjum EU-LIVE zaprojektowała zelektryfikowany lekki pojazd

Zelektryfikowany pojazd konstrukcją zbliżony do trójkołowca, umożliwia jazdę w mieście w trybie "zero emisji" a także poza nim. Jest niewielki ale zwrotny, idealny do miasta bo nie zajmuje dużo miejsca aby nim zaparkować - obrotowe drzwi umożliwiają parkowanie prostopadłe! To dobra wiadomość dla osób stale prakujących w zatłoczonych miejscach.

Europejskie konsorcjum EU-LIVE zaprezentowało 30 listopada nowy zelektryfikowany lekki pojazd z kategorii L5e1 który plasuje się pomiędzy światem pojazdów dwu- i czterokołowych.
Jest on wyposażony w hybrydowy układ napędowy PHEV, dwa elektryczne silniki umieszczone w kołach i silnik benzynowy. W ten sposób Grupa PSA poszerza swoje knowhow w projektowaniu i wykracza poza branżę motoryzacyjną. Grupa pilotuje projekt i czuwa nad produkcją egzemplarza pokazowego.

 

Dzięki trójkołowej konstrukcji i technologii hybrydowej, nowy produkt zelektryfikowanej mobilności EU-LIVE, który może poruszać się po wszystkich drogach, ma wiele zalet:

 - Może być użytkowany bez ograniczeń na drogach i autostradach z prawem jazdy kategorii B,

 - Mechanizm przechyłu zapewnia dużą zwrotność. Prowadzi się go podobnie do trójkołowego skutera. Ponad połowa z 13 patentów złożonych przez Grupę PSA dotyczy tego mechanizmu i systemu sterowania przechyłem. System wykorzystuje m.in. elementy hydrauliczne i zawieszenie hydropneumatyczne,

 - Pojazd pracuje w trybie „zero emisji” do prędkości 70 km/h za sprawą dwóch silników elektrycznych umieszczonych w tylnych kołach (In Wheel Motors). Ich konstruktorami są członkowie konsorcjum – firmy ELAPHE i BREMBO. Elektryczny akumulator 48 V zaprojektowany przez SAMSUNG SDI ładuje się dzięki energii odzyskiwanej podczas hamowania,
Jednocylindrowy silnik benzynowy PEUGEOT SCOOTER 31 KW znajduje zastosowanie przy jeździe poza miastem z prędkością od 70 do 130 km/h. Całkowity zasięg tego lekkiego pojazdu wynosi 300 km przy prędkości do 130 km/h,

- Niewielkie rozmiary (2,4 m x 0,85 m) i obrotowe drzwi ułatwiają parkowanie prostopadle. Pojazd z łatwością wszędzie się zmieści. Zamknięta i ogrzewana kabina pasażerska wyposażona jest w pasy i poduszkę powietrzną. W związku z tym nie jest konieczna dodatkowa ochrona jak kask, rękawice, kurtka wodoodporna.

Media

- pełna treść artykułu
AUTOMOBILE TORINO / Autoryzowany Dealer samochodów Fiat, Fiat Professional, Citroën, Alfa Romeo, Jeep
Oferta

Autoryzowany Dealer

Fiat, Fiat Professional, Citroën, Alfa Romeo, Jeep

Autoryzowany Dealer

Fiat, Fiat Professional, Citroën, Alfa Romeo, Jeep

Serwis aut

W naszym serwisie otrzymasz 5 letnią gwarancję!

Serwis aut

Oferujemy serwis aut osobowych i dostawczych

Pomożemy w każdej sytuacji

Skontaktuj się z nami: telefon: 63 245 74 47

Centrum likwidacji szkód

Centrum likwidacji szkód dla firm i osób prywatnych

Auta używane

Skontaktuj się z nami: telefon: 63 245 74 47

Auta używane

Auta używane